Jedná sa o genitálne bradavice?

Zodpovedané
8. nov 2022

Dobrý deň,

posielam otázku ohľadom jednej veci. Na pyskoch som si našla takéto niečo (foto) + vonku v okolí genitálií mám takéto biele vyrážky. Žiadne pálenie ale svrbenie nemám.

Môže ísť o genitálne bradavice alebo je to normálne?

Taktiež na jazyku som si našla takéto zvláštne pupienky (foto) a dole pod jazykom mám niečo podobné ako toto, akurát že ich je tam viac za sebou a menšie - môže sa aj tu jednať o genitálne bradavice alebo nie?

Vďaka za odpoveď.
P.S.: Foto posielam zvlášť do druhej správy, prosím nezverejňovať.

Dobrý deň,

podľa fotiek nemôžem jednoznačne vylúčiť prítomnosť genitálnych bradavíc. Biele vyrážky nie sú bradavicami. Bradavica je telovej farby, na stopke. Podozrivé je predovšetkým ložisko v oblasti vonkajšieho genitálu vpravo dole. Vyhľadajte preto ambulantného gynekológa, prípadne dermatovenerológa, ktorý Vás vyšetrí.

Čo sa týka ústnej dutiny, tam patológiu nevidím.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník