Kedy sa začať snažiť po kyrete kvôli missed abort v 1. trimestri?

Zodpovedané
26. máj 2022

Dobrý deň,

chcem sa opýtať na Vás názor, kedy je vhodné sa začať snažiť znova otehotnieť po zamlčanom potrate?

Hrozí aj po 3 mesiacoch od zákroku, že by ešte nebola dostatočne obnovená sliznica maternice?

Názory gynekológov sú veľmi rôzne, jeden mi odporúča počkať 6 mesiacov, ďalší povedal že stačí 2. Sama neviem, kedy je bezpečné to skúsiť znovu, zdravotne som na tom OK.

Ďakujem.

Dobrý deň,

úplne postačujú 3 mesiace.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník