Kedy si robiť test ak mám nepravidelný cyklus?

Zodpovedané
16. jún 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

mám 36 rokov. Mávam nepravidelný cyklus. 32 dní. Naposledy až 38 dní. Takže si neviem ani vyrátať ovuláciu a či k otehotneniu mohlo prísť.
Dnes je to 42 dní a menštruácia neprišla. Minulý mesiac sme mali s manželom nechránený sex v dni 19, 21, 23, 27. Snažíme sa o dieťa. Tehotenské testy mi vychádzajú negatívne. Neviem si vysvetliť až tak veľmi meškajúcu menštruáciu.

Mám si spraviť tehotenský test ešte o pár dní?

Ďakujem pekne za odpoveď.

Dobrý deň,

áno, skúste si ho zopakovať s odstupom dvoch dní. Ak by bol stále negatívny, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí a doporučí ďalší postup.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník