Lekár nevidel akciu srdiečka. Bude moje tehotenstvo v poriadku?

Zodpovedané
29. okt 2021

Dobrý deň,

poslednú menštruáciu som mala 14.9.2021. Následne mi u môjho gynekológa na 15. deň cyklu namerali folikul 20 mm s tým, že najbližšie 3 dni dôjde k ovulácii.

Podarilo sa mi otehotnieť. Ťažkosti nemám žiadne. Včera som bola na prvom vyšetrení u gynekológa. Podľa poslednej menštruácie som mala byť 6tt+2. Na sone bol gestačný vak vo veľkosti 13 mm (vraj zodpovedalo 6tt+0), žĺtkový vak a embryo veľkosti 2 mm (zodpovedalo 5tt+6 ), akcia srdiečka nebola. Dosť ma to vystrašilo a doktor sa netváril nadšene. Objednal ma o týždeň na kontrolu.

Menštruačné cykly mávam veľmi nepravidelné od 20 do 35 dni.

Je šanca, že to bude v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

niekedy je potrebné počkať 1 - 2 dni, aby sme akciu srdiečka videli.

Vydržte do nasledujúceho týždňa, vtedy by už mala byť viditeľná akcia srdiečka v každom prípade.

Držím Vám palce!

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník