Má zmysel užívať Inozitol, ak mi ovuláciu blokuje dojčenie 2,5 ročnej dcéry?

Zodpovedané
2. máj 2022

Dobrý deň,

dojčím 2,5 ročnú dcéru a skoro rok sa pokúšame o druhé dieťa. Zatiaľ neúspešne. Pri vyšetrení na 14. deň mi môj gynekológ povedal, že pravdepodobne ovulácia už prebehla, alebo neprebehne vôbec. Podľa veľkosti folikulov a vraj aj sliznica je nízka.

Je jediná možnosť odstaviť dcéru?

Má zmysel užívať Inozitol, ak mi ovuláciu blokuje dojčenie 2,5 ročnej dcéry?

Ďakujem

Dobrý deň,

dojčenie má jednoznačne vplyv na ovuláciu a tým na menštruačný cyklus. Neverím, že by v tomto prípade Inozitol pomohol.

Ja by som ešte raz zopakovala vyšetrenie v okolí ovulácie. Ale trošku skôr, napríklad na 12. deň cyklu. A podľa nálezu ho ešte prípadne zopakovala na 14. deň MC. Pokiaľ by sa potvrdilo, že neovulujete, zvážte ukončenie dojčenia. Pri prípadnej gravidite sa už aj tak nedoporučuje v jej druhej polovici dojčiť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník