Mám hraničné prietoky. Je to až tak zlé?

Zodpovedané
11. aug 2022

Dobrý deň,

dnes po poradni moja gynekologička nevyzerala nadšene. Vraj mám hraničné hodnoty prietokov. Som v 28. týždni plus 5 dní.

V správe sa píše:
Prietok a.umb - viackrát nameraná hodnota RI 0.74, 1x 0.70
PI MCA 1.75.

Je to až tak zlé?

Nechcem, aby sa niečo zanedbalo. Ak treba, tak poležím v nemocnici koľko bude potrebné. Kontrolu som dostala až o dva týždne a bojím sa tak dlho čakať. Dnes mi našli bielkovinu na jeden krížik v moči. K tomu tehotenská cukrovka a spodný tlak mi začína stúpať.

Ďakujem

Dobrý deň,

je iná norma pre hodnoty prietokov v 30gt. a v termíne. Výsledok 0,70 je na daný týždeň v norme a 0,74 je hraničný. Skontroluje sa to o dva týždne. Je možné, že budú výsledky v poriadku.

Je potrebné Vás dôsledne sledovať. Kontrola o dva týždne je postačujúca. Ak by sa Vám ale čokoľvek nepozdávalo, vyhľadajte ambulantného gynekológa skôr.

Pri TK 140/90mmHg a viac pri opakovaných meraniach je potrebné tiež kontaktovať gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník