Mám polycystické vaječníky a anovulačné cykly. Je pre mňa vhodnejšie IUI alebo hneď IVF?

Zodpovedané
17. jan 2022

Dobrý deň,

o bábätko sa snažíme 3 roky. Mám polycystické vaječníky a anovulačné cykly. Môj gynekológ sa snažil, aby som spontánne otehotnela. Chodila som v každom cykle na kontroly. Nasadil mi Clostilbegyt a potom Letrozol. Keďže sme už z toho unavení, tak sme sa s manželom rozhodli navštíviť centrum asistovanej reprodukcie.

Skúsili by ste pri mojej diagnóze IUI alebo hneď IVF?

Ďakujem

Dobrý deň,

najideálnejšie bude, ak svoje možnosti prekonzultujete priamo v CAR. Pretože je potrebné prihliadať na výsledky všetkých vyšetrení vrátane spermiogramu.

Čo sa ale týka IUI, úspešnosť je pomerne malá.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník