Mám pozitívne testy na HPV. Ako začať liečbu s Papilocare?

Zodpovedané
9. feb 2022

Dobrý deň,

vyšli mi pozitívne testy na HPV. Presnejšie Vám to povedať neviem, lebo moja doktorka mi k tomu nič nevysvetlila. Iba povedala, že si mám kúpiť Papilocare. Dala mi letáčik o rakovine a o pol roka sa mám ukázať na kontrolu. Naštudovala som si užívanie.

Mám nepravidelnú menštruáciu, môj cyklus je 36 - 42 dní.

Mám si aplikovať tých 21 dávok a potom čakať až do menštruácie a po nej začať aplikovať každý druhý deň?

Alebo mám radšej pokračovať v aplikácií až kým menštruácia naozaj nezačne?

Aká je asi pravdepodobnosť, že táto liečba pomôže?

Má význam sa potom dať zaočkovať?

Bude to mať ešte ochrannú funkciu, keď už teraz neboli dobré výsledky?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

aplikujte si 21 dní každý deň za sebou. Následne pokračujte každé 2 dni až do menzesu s prestávkou pri menzese.

Výrazné výsledky jeho užívania som v ambulancii ja osobne nepostrehla. Ich štúdie realizované u mnohých žien však hovoria o jeho pozitívnom účinku.

Pridať do liečby môžete Indol woman a man pre muža. Základom je posilnenie imunity, ktorá by si s HPV mala poradiť.

Očkovať sa určite má zmysel. Budete chránená do budúcna proti ďalším typom HPV.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník