Mám si dávať antibiotiká do pošvy, keď mám Enterococcus faecalis pred pôrodom?

Zodpovedané
21. okt 2021

Dobrý deň,

v 36. týždni mi vyšla kultivácia pozitivita na Lactobacillus species a na Enterococcus faecalis. Doktor zahájil liečbu liekom Macmiror 500. Dočítala som sa, že aj táto baktéria je bežná a nezvykne sa liečiť, ak nie sú ťažkosti. Som pred pôrodom, tak som na vážkach.

Mám si dávať antibiotika do pošvy?

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite predpísanú liečbu užívajte. V tehotenstve sú trochu iné pravidlá ako pri náleze netehotných pacientiek.

V prípade, že sa nepreliečite, je riziko nákazy plodu pri pôrode.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník