Mám zájsť k lekárovi, ak mám žltý výtok?

Zodpovedané
17. dec 2022

Dobrý deň,

chcem sa opýtať, mám 4. deň taký intenzívnejší žltý výtok. Raz denne je aj s hlienom, včera to bol taký intenzívnejší hlien, predpokladám, že to bola ovulácia, nakoľko som 5 mesiacov po pôrode a cyklus ešte nemám. Cítim také mierne svrbenie ale len na jednom mieste, taktiež je vidieť aj podráždenie. Výtok nezapácha, aj počas tehotenstva som mala výtok dožlta, a pri teste na streptokoky nič nevyšlo.

Poradili by ste mi prosím, či kontaktovať gynekológa alebo čo na to?

Ďakujem.

Dobrý deň,

pokiaľ sú aj iné sprievodné príznaky (svrbenie, podráždenie) je vhodné vyhľadať ambulntného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí a naordinuje potrebnú terapiu.

Zatiaľ si môžete uľaviť napríklad Gynexid penou na umývanie, prípadne aj výplachmi. Ak by pomohli, postačí užívanie probiotík Gynimun intim protect po dobu 10 dní.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník