Mávam silnejšie kŕčovité bolesti v podbrušku a pichanie vo vaječníku. Môže sa jednať o mimomaternicové tehotenstvo?

Zodpovedané
14. apr 2022

Dobrý deň,

vyšiel mi pozitívny tehotenský test. Následne na to som bola na klinike, kde mi robili ultrazvuk. Na pravom vaječníku mi našli dominantný folikul, inak bola maternica prázdna. Dnes mi volali s výsledkami krvi a podľa hodnôt hCG by to mal byť 5 týždeň tehotenstva. Mávam silnejšie kŕčovité bolesti v podbrušku a pociťujem pichanie do pravého vaječníka.

Môže sa jednať o mimomaternicové tehotenstvo?

Ďakujem

Dobrý deň,

vylúčené to samozrejme nie je, ale môzme ísť aj o bežné bolesti v úvode tehotenstva.

Odsledujte si to, pokiaľ by sa boelsti stupňovali, vyhľadajte bezodkladne gynekologickú pohotovosť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník