Mení sa výtok z pošvy aj vekom?

Zodpovedané
2. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Posledné mesiace sa mi zdá, že mám viac výtoku. Nemám svrbenie a ani pálenie.

Mení sa výtok z pošvy aj vekom?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

takmer každá žena má bežne výtok, priesvitný až belavý počas cyklu sa meniaci /príkladom je hojnejší, redší počas ovulácie/.

Výtok sa môže počas života ženy meniť. Je iný v pubertálnom období, v dospelosti a tiež po menopauze /pre toto obdobie je typická skôr vaginálna suchosť/.

Bolo by však vhodné odobrať kultiváciu z pošvy. Nie všetky infekcie sa prejavia svrbením alebo pálením.

Kontaktujte preto prosím svojho gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník