Mohla som nejako ovplyvniť vývin plodu, ak som mala stresové obdobie?

Zodpovedané
4. aug 2022

Dobrý deň,

práve som zistila že som tehotná, v 4ctt. A trápi ma, že za posledné +-2 týždne som mala trocha viac stresové obdobie či už v práci, alebo doma (hnev/občas hádka/plač) - samozrejme nie každý deň. Dosť si to vyčítam, že práve teraz keď sa nám podarilo otehotnieť. A hneď na samotnom začiatku toľko negatívnych situácii a stresov. Pociťujem potom následne búšenie srdca a vyšší tep.

Mohlo to ovplyvniť nejako tehotenstvo, resp. vývoj embrya takto na začiatku?

Ďakujem.

Dobrý deň,

zbytočne sa neobávajte. Všetko bude v poriadku, len sa už teraz sústreďte na dieťatko. 🙂

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník