Môže byť cysta na krčku maternice prekážkou pri uhniezdení embrya?

Zodpovedané
3. aug 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

dnes nastal vytúžený deň, kedy som ráno mala KET, dr. použil katéter no nevedel sa ním dostať do maternice. Pre cystu na krčku maternice musel použiť iný, mala som bolesti, teraz mám malé špinenie a akoby slabé menštruačné bolesti. Na uzv min. týždeň žiadnu cystu nevideli, možno ju prehliadli.

Treba cystu nejako vyšetriť ak by transfer nevyšiel alebo sa vstrebe sama v prípade tehotenstva?

Alebo môže byť aj prekážkou pri uhniezdení embrya?

Ďakujem krásne za odpoveď.

Dobrý deň,

cystou na krčku pravdepodobne mysleli Ovula Nabothi - retenčnú cystu - a teda ide o upchatú hlienovú žliazku. Nebráni uhniezdeniu. Obvykle ich nie je potrebné riešiť.

Okrem iného, mierne špinenie po KET býva a nie je zriedkavé. Aj mierne bolesti sú sprievodným javom.

Držím silno palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník