Môže byť druhý pôrod ľahší aj po sekcii?

Zodpovedané
5. júl 2022

Dobrý deň,

minulý rok som absolvovala v marci sekciu a teraz som znova tehotná. Mám termín 4. decembra ale mne pán primár povedal, že možno aj skôr.

Môžem rodiť aj prirodzene alebo len sekciou?

Akože stres z prirodzeného pôrodu mám ale zase je lepšie zotavenie. A druhá vec, bojím sa ruptúry maternice.

A ešte sa spýtam... po sekcii ak by som náhodou rodila spontánne, je tento pôrod ľahší alebo sa berie ako prvorodička?

Nakoľko viem, že ženy mávajú druhý pôrod ľahší, len neviem či to platí aj po sekcii.

Ďakujem.

Dobrý deň,

môžete rodiť aj prirodzene ak sa nič neskomplikuje. Záleží však aj od zvyklostí pracoviska a skúseností pôrodníka, ktorého si prípadne vyberiete.

Veľa pracovísk ale realizuje po prekonanej sekcii opäť sekciu.

Po sekcii ak by ste rodili spontánne, je to akoby ste rodili prvý krát. Pôrodnými cestami ešte bábätko neprešlo. Zotavenie je určite rýchlejšie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník