Môže byť zelenkavý hlienovitý výtok hlienová zátka?

Zodpovedané
11. júl 2022

Dobrý deň,

včera ma prepustili z nemocnice kde ma cievkovali, som v 38 tt. Dnes som začala pri cikaní pociťovať pálenie a svrbenie.

A na toaletnom papieri som našla zelenkavý hlienovitý výtok - môže to byť hlienová zátka?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

zelenkavý výtok nie je hlienovou zátkou.

Hlienová zátka je väčšie množstvo hustého priesvitného hlienu s prímesou krvi.

Pálenie a svrbenie môže byť spôsobené infekciou. Je potrebné odlíšiť či ide o infekciu močového mechúra alebo pošvy a preliečiť Vás. Vyhľadajte preto ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník