Môže mať užívanie Macmiroru (globule) v prvých týždňoch tehotenstva negatívny vplyv na plod?

Zodpovedané
13. júl 2022

Dobrý deň,

po dobu 3 dni som užívala Macmiror globule, kvôli zápalu. O približne dva týždne na to mi vyšiel pozitívny tehotenský test. Na potvrdenie u doktora pôjdem asi až o dva týždne (momentálne mi menštruácia mešká 3 dni).

Preto by som sa rada opýtala Vás, či užívanie Macimiroru mohlo mať negatívny vplyv na plod?

Ďakujem pekne za odpoveď.

Dobrý deň,

nemohlo, neobávajte sa. Celkom prvé dva týždne, kým ešte ani neviete, že ste tehotná je vyvíjajúci sa plod málo citlivý na vonkajšie podnety.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník