Môže pohlavný styk spôsobovať častý zápal močových ciest?

Zodpovedané
18. jan 2023

Dobrý deň,

prosím vás, môže pohlavný styk spôsobovať častý zápal močových ciest (zápal močových ciest aj raz za mesiac)?

Alebo čo by mohlo byť príčinou?

Ďakujem.

Dobrý deň,

pokiaľ sa objavuje štípanie, rezanie pri močení priamo v súvislosti s pohlavným stykom, tak je potrebné v prvom rade skúsiť zmenu polohy pri styku, tak aby močová rúra nebola nadmerne dráždená. Po styku sa stále vycikajte, prípadne aj osprchujte. Gynexid pena na intímnu hygienu má chladivý účinok, po ktorom sa Vám uľaví. Lokálne môžete skúsiť aplikovať kalciovú mastičku.

Ak by ťažkosti pretrvávali, bude potrebné vyšetriť moč.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník