Môže sa Dopegyt užívať pri vysokom a zároveň nízkom tlaku v tehotenstve?

Zodpovedané
28. okt 2022

Dobrý deň,

momentálne som v 21. tt a začala som mať problém s tlakom. Zo začiatku som mala od 140/79 do 152/78, doktor mi predpísal Dopegyt a mám ho začať užívať keď sa to bude opakovať viackrát. Neskôr sa mi tlak po pár dňoch znížil a už pár dní od 120/85 do 139/88 ale začal sa mi aj veľmi znižovať, čo som predtým nemala. Raz som mala 105/74 a 112/74.

Moja otázka je, môže sa Dopegyt užívať pri vysokom a zároveň nízkom tlaku, nemôže to ublížiť bábätku?

Ďakujem, pekný deň.

Dobrý deň,

doporučujem vyšetrenie u kardiológa, ktorý zhodnotí nutnosť nasadenia liečiva. Ak by ste ho užívali pri nízkom tlaku, tlak sa zníži ešte viac a pokiaľ sa Vy necítite dobre, necíti sa dobre ani dieťatko. Rovnako je však veľmi dôležité liečiť vysoký krvný tlak.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník