Môže sa opakovať abrupcia placenty aj v druhom tehotenstve?

Zodpovedané
18. okt 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, mám poruchu zrážanlivosti krvi ale Fraxiparin beriem len v situáciách ako sú dlhé cesty autom, dlhodobá imobilita, tehotenstvo... V prvom tehotenstve som si každý deň pichala Fraxiparine, v 6. mesiaci som dostala covid a predpísali mi ešte aj Anopyrin ale ten som však brala len týždeň a vysadili mi ho, ale naďalej som užívala Fraxiparine. Tehotenstvo sa skončilo abrupciou placenty a pôrodom cisárskym rezom.

Chcem sa opýtať či je nejaká pravdepodobnosť, že sa scenár zopakuje a môže sa mi odtrhnúť placenta a budem znova rodiť cisárskym?

Kvôli tomuto sa druhého tehotenstva obávam.

Ďakujem.

Dobrý deň,

abrupcia placenty sa v ďalšom tehotenstve najskôr opakovať nebude. Neobávajte sa.

Uřcite sa však budete pravidelne sledovaná.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník