Môžem niekde porodiť prirodzene po dvoch sekciách?

Zodpovedané
3. aug 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, som tehotná, či sa dá niekde reálne porodiť prirodzene po 2 sekciách?

Obidve sekcie boli akútne, 3/2014 prvá, v 35+5 tt odtok plodovej vody, syn bol KP dole nožičkami, akútna sekcia. 11/2018 po 16 hodinách sme sa dostali len na 6,5 cm a nepostupoval pôrod ďalej, tak sa vykonala akútna sekcia, keďže aj ozvy začali padať.

Teraz mám termín 11/2022, je podľa vás možné niekde porodiť spontánne?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

ja osobne doporučujem opäť pôrod sekciou.

Reálne možno v Trenčíne u MUDr. Kaščáka. Skúste, ale nič nie je zaručené.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník