Môžem piť urologický čaj v tehotenstve?

Zodpovedané
26. okt 2021

Dobrý deň,

mám asi 2 dni pred očakávanou menštruáciou. Snažili sme sa o bábätko, tak som si spravila test a už bol pozitívny. Občas mávam kratšie cykly. Pred mesiacom som dobrala antibiotiká kvôli zápalu močových ciest. Potom som sa cítila 2 týždne dobre a opäť som ich začala cítiť, tak som dala moč na kultiváciu a bol sterilný.

Pustili sme sa teda do snaženia a po týždni od ovulácie som zase začala pociťovať bolesti. Začala som piť urologický čaj Urosept (2-3x denne jednu šálku) a brať Uroval manosa akut a čistú brusnicovú šťavu. No, teraz som si našla 2 čiarky na tehotenskom teste. Domáce testy na zápal močových ciest sú negatívne niekoľko dní, ale zajtra idem dať opäť moč na kultiváciu.

Môžem piť urologický čaj, ak som pravdepodobne tehotná?

Mám pocit, že mi veľmi pomáha, no nechcem ublížiť bábätku. O jedno bábätko som už prišla v 20. týždni, tak mám zo všetkého strach. Musím počkať do meškajúcej menštruácie a mám sa hlásiť hneď u gynekologa aj na hematológii. Dnes mám 26. deň cyklu, tak to ešte pár dní potrvá.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môžete. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Ideálne ak si urobíte džbán čaju namiesto šálky. Veľmi veľa pite. Je možné, že máte podráždenú iba močovú rúru bez infekcie močového mechúra.

Preto je dôležité veľa piť a vycikať prípadné baktérie v močovej rúre, aby sa nedostali vyššie do močového mechúra.

Držím Vám palce!

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník