Môžem si dať po pôrode zaviesť vnútromaternicové teliesko Mirena, keď mám mutáciu?

Zodpovedané
9. mar 2022

Dobrý deň,

mám diagnostikovanú mutáciu faktoru V leiden heterozygot.

Môžem si dať po pôrode zaviesť vnútromaternicové teliesko Mirena, ktoré je na hormonálnom podklade?

Viem, že hormonálnu antikoncepiu v tabletkovej forme som užívať nemohla práve kvôli tomu. No radšej by som bola za Mirenu ako za Danu.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môžete. Ide o teliesko s obsahom hormónu gestagénu bez estrogénov, ktorý pôsobí predovšetkým lokálne.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník