Môžeme mať sex, ak máme obaja kondylómy?

Zodpovedané
29. júl 2022

Dobrý deň,

ja som sa len chcela spýtať. Gynekologička mi zistila kondylómy. Predtým než som si to všimla a začala riešiť som mala pohlavný styk s manželom. O 3 dni si všimol, že má aj on úplne malé, asi milimetrové, pupienky alebo bradavičky.

Ak sme nakazení dvaja, môžeme mať pohlavný styk?

Alebo radšej počkať a pohlavný styk mať až po liečbe?

Bojím sa, že to budeme mať horšie.

Za odpoveď vopred ďakujem.

Dobrý deň,

ak sa zatiaľ neliečite, tak kľudne, horšie to kvôli styku mať už nebudete. Dávajte si však pozor pri holení. Len malé poranenie a krvou sa vedia masívne rozšíriť.

Následne v priebehu liečby by som doporučila pohlavnú abstinenciu až do úplného vymiznutia.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník