Musím ísť na pohotovosť, keď som mala slabé špinenie v 7. týždni?

Zodpovedané
10. dec 2021

Dobrý deň,

som v 7. týždni tehotenstva a včera večer ma dosť pobolievalo brucho. Bolo to len také pnutie a pichanie. Nie kŕče. Ráno to prešlo, ale po vykonaní veľkej potreby som si všimla tmavohnedé špinenie. Nebolo toho veľa. Špinenie ma trápilo na začiatku tehotenstva, ale už dva týždne bolo všetko v poriadku.

Beriem Utrogestan. Ďalšie tri hodiny bolo všetko v poriadku, špinenie žiadne. Potom sa to pri ďalšej veľkej potrebe zopakovalo, ale špinenie bolo už len bledohnedé a slabé.

Je nutné ísť na pohotovosť, keď nemám bolesti?

Mohla mi len prasknúť nejaká cievka?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ja osobne doporučujem kontrolné vyšetrenie aspoň u ambulantného gynekológa, pokiaľ už teraz nešpiníte. Aj vy budete kľudnejšia a budete vedieť, že je všetko v poriadku.

Utrogestan užívajte v doporučenom dávkovaní, oddychujte a nenamáhajte sa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník