Navrhne mi lekár injekcie Ovitrelle a až potom IUI?

Zodpovedané
30. jan 2022

Dobrý deň,

bola som u mojej doktorky, pretože sa snažíme o druhé dieťatko. Zistili mi PCO. Prvé dieťatko sa nám podarilo takmer po 7 mesiacoch, o druhé sa snažíme už 10 mesiacov.

Brala som 3 mesiace progesterón, ktorý mi bol nasadený na 18. deň cyklu. Nechápem ako mi ho mohla doktorka nasadiť len tak, keď nevedela, v ktorý deň cyklu mi prichádza ovulácia. Nevedela som, že tento progesterón ovuláciu blokuje. Jeden mesiac som sa rozhodla ho neužívať. Robila som si ovulačné testy. Ovulácia prebehla podľa testov na 19. deň cyklu. Tak som ho prestala užívať a teraz na druhý týždeň idem znovu k doktorovi. Dozviem sa ďalší postup.

Myslíte, že mi navrhne injekcie Ovitrelle a potom IUI?

Stačila by len inejkcia Ovitrelle?

Ako by ste postupovali vy, keby ste moja gynekologička?

A ak podstúpim IUI, tak aká je šanca pri PCO, že to vyjde?

Ďakujem za Vašu odpoveď

Dobrý deň,

pri diagnóze PCO nie je neobvyklé, že ovulácia neprebehne. V prvom rade je teda nutné si overiť, či v strede cyklu narastie dominantný folikul. Pokiaľ áno, je možné pri plánovaní gravidity ovuláciu načasovať podaním Ovitrellu. IUI nebude úspešné pokiaľ ovulácia neprebehne.

Mohla by Vám pomôcť odpoveď na otázku:

https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník