Od čoho závisí váha dieťaťa pri pôrode?

Zodpovedané
31. máj 2022

Dobrý deň,

rada by som sa opýtala, že od čoho závisí váha dieťaťa. Som momentálne 39+4 tt a odhadovaná váha je 4100 g. Ja som pri narodení mala cca 3,5 kg a manžel necelé 3 kg. Prvá dcéra mala 3280 g.

Je možné, že váha závisí aj od toho ako sa žena v tehotenstve stravuje?

Je pravda, že mi veľmi chutí sladké počas celého tehotenstva, tak či to môže byť spôsobené aj tým.

Ďakujem.

Dobrý deň,

tým by to nemalo byť spôsobené. K bábätku sa “odfiltruje” iba to potrebné.

Zo zdravotného hľadiska by mohol byť pričinou gestačný diabetes. Následne genetika (ale ako píšete, cez 4kg ste nevážili ani Vy ani manžel).

Je potrebné počítať aj s určitou chybou merania. Niektoré ultrazvukové prístroje ju majú až +-400-500g oproti odhadovanej váhe. Vo výsledku teda môže bábätko vážiť 3600g.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník