Ohrozuje placenta, ktorá je na prednej stene dieťa alebo matku?

Zodpovedané
11. mar 2023

Dobrý deň,

mám placentu na prednej stene a zasahuje do DS.

Mám sa báť?

Viete mi o uvedenom probléme napísať viac informácií?

Ďakujem

Dobrý deň,

placenta býva uložená kdekoľvek v maternici. Predná stena nie je žiadnou raritou či anomáliou.

Problémom by bolo, keby bola placenta príliš nízko a prekrávala vnútornú bránku. Spôsobovala by prekážku pri spontánnom pôrode a bolo by nutné rodiť cisárskym rezom.

Ak je ale momentálne iba nižšie uložená, postupným rastom maternice sa povytiahne vyššie a bude po probléme.

Mám však primálo informácií, aby som sa vedela konkrétne vyjadriť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník