Po koľkých týždňoch po potrate mi má prísť menštruácia?

Zodpovedané
24. feb 2023

Dobrý deň,

17.1.2023 som mala spontánny potrat, ale vyčistila som sa sama. Krvácala som týždeň. Na kontrole mi povedali, že som sa vyčistila krásne a vraj sa už môžeme pokúšať znova o babätko. Menštruacia mi mala prísť 14.2.2023.

Po koľkých týždňoch po potrate mi má prísť menštruácia?

Je možné, že som už tehotná?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďalšie tehotenstvo po nechránenom pohlavnom styku vylúčené nie je.

Obvykle sa ďalší menzes dostaví o 4 - 6 týždňov. Zriedkavo môže meškať aj viac.

Pokiaľ by sa nedostavil do 8 týždňov od spontánneho abortu, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník