Pomôže mi drilling, keď mám PCOS a nepravidelnú menštruáciu?

Zodpovedané
4. sep 2021

Dobrý deň,

mám PCOS a nepravidelnú menštruáciu. Niekedy len špinenie. Ovulácia ani neviem čo je.

Je drilling vhodným riešením?

Na čo konkrétne sa mám zamerať?

Snažím sa nájsť odborníka v okolí, ale nedarí sa mi.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, operačné riešenie - drilling ovárií, prípadne klinovitá resekcia ovárií je jednou z možností. Udáva sa však, že ide o časovo limitovanú liečbu - s efektom do jedného roka.

Bolo by však vhodné pre začiatok začať s menej invazívnymi metódami. Pomôcť by Vám mohla odpoveď na otázku v odkaze nižšie, predovšetkým pokiaľ sa snažíte otehotnieť:

https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

V prípade, že tehotenstvo neplánujete, primárnou voľbou je vhodne zvolená hormonálna antikoncepcia.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník