Prečo špiním počas užívania antikoncepcie Sunya?

Zodpovedané
11. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Asi od 01-02/2021 beriem antikoncepciu Sunya. Beriem ju poctivo, nikdy som nevynechala. Na začiatku som mala aj krvácanie mimo cyklus, ale po prvom mesiaci sa to upravilo a nebol žiadny problém.

Vo štvrtok som mala chvíľu hnedé špinenie a včera večer zase trošku ružovkasté. Ešte stále som v cykle brania tabletiek, končím poslednú v pondelok a menštruácia zvykne prísť vo štvrtok a trvať 6 dní.

Prečo špiním?

Ďakujem

Dobrý deň,

príčin môže byť veľa. Ale napríklad veľmi vplýva na hormonálny systém stres, choroba, užívanie antibiotík.

Môže sa jednať o prechodné obdobie, ktoré sa už viackrát nezopakuje.
V prípade, že by sa ťažkosti zopakovali aj pri užívaní ďalšieho balenia, vyhľadajte svojho gynekológa, ktorý Vás vyšetrí a v prípade nutnosti zváži zmenu preparátu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník