Škodí priveľa ultrazvukových vyšetrení v tehotenstve?

Zodpovedané
16. dec 2021

Dobrý deň,

som riziková tehotná a počas tehotenstva musím každé dva týždne absolvovať ultrazvukové vyšetrenie. Dnes som musela za deň dvakrát v nemocnici kvôli komplikáciám. Bábätko nevideli dobre a dosť mi tlačili na brucho. Ešte stále to cítim.

Môže silné tlačenie na brucho ublížiť?

Je intenzita ultrazvukových vyšetrení bezpečná?

Som na konci druhého trimestra.

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, neobávajte sa. Ultrazvukové vyšetrenie plodu neškodí a to, že Vám viacej tlačili na bruško sa už nemusí opakovať. Občas je to potrebné, pokiaľ chcete vizualizovať všetky orgány čo najpresnejšie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník