Som tehotná a cítim pálenie v pošve. Čo mi pomôže?

Zodpovedané
1. júl 2021

Dobrý deň,

som v 14. týždni tehotenstva a od začiatku tehotenstva ma skoro stále páli v pošve. Mávam aj výtoky. Bola som už viackrát u svojho gynekológa, robil mi stery. Všetky výsledky mám negatívne - žiadna mykóza a ani chlamýdie.

Ako si mám pomôcť?

Pár dní je dobre a potom zase cítim pálenie.

Ďakujem

Dobrý deň,

Vaše telo pravdepodobne reaguje na hormonálne zmeny. Belavý výtok, bez zápachu a svrbenia je v tehotenstve normálny.

Pokiaľ sú stery z pošvy negatívne, možno by Vám pomohli preparáty na úpravu pH v pošve. Skúste prípadne Cicatridina pošvové čapíky s obsahom kyseliny hyalurónovej.

Gyntima vaginálne čapíky sú tiež vhodné pre tehotné ženy. Vytvárajú živnú pôdu pre laktobacily a zaisťujú prirodzenú biologickú rovnováhu v pošve.

Držím palce.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník