Veľké bolesti a nutkanie na močenie v 20. tt - čo s tým?

Zodpovedané
20. nov 2022

Dobrý deň,

som 20. tt a mám príšerné bolesti, asi obličiek. Už som kvôli tomu bola na pohotovosti a odtiaľ ma poslali na urológiu. Na pohotovosti ma cievkovali, bola tam krv. Na druhý deň u urológa ma cievkovali a moč bol čistý, takisto ultrazvuk obličiek úplne v norme. Tak som si myslela, že som mala kamene ktoré odišli, lebo bol týždeň pokoj potom. Teraz ma to zase chytilo, strašná bolesť pri tých obličkách, tak som utekala znova k urológovi a výsledky boli znova všetky úplne v poriadku, ani krv v moči, ani nález na obličkách a ani na močových cestách. Tak ja už neviem čo to môže byť a neviem ako tie bolesti obísť, lebo tá bolesť je na nevydržanie a to vydržím veľa. Ešte by som povedala, že mám extrémne nutkanie na močenie. Veľmi mi treba na wc (až tak, že ma bolí brucho z toho), ale keď sadnem tak strašne málo vycikám, a ešte sa z wc ani nepostavím a už mi treba močiť znova. Som bezradná, neviem kam ísť alebo čo s tým robiť. Urológ povedal, že asi mi malý tlačí niekam ale zdá sa mi to skoro. Neviem si predstaviť žiť takto ešte 4 mesiace do pôrodu.

Máte skúsenosti s podobným problémom?

Ďakujem.

Dobrý deň,

v tomto prípade je v rámci základných vyšetrení nutné odoslať moč na kultiváciu a citlivosť. Vyhľadajte svojho ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí aj z gynekologického hľadiska. Predovšetkým polohu plodu a hrozbu predčasného pôrodu.
Určite nič nepodceňte.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník