Vyrátala som dobre plodné dni?

Zodpovedané
19. okt 2022

Dobrý deň,

s manželom sa snažíme o bábätko, minulý mesiac sa nám to nepodarilo, hoci na 10. deň po ovulácii som mala slabú čiarku na teste ale nakoniec aj tak prišla ms. Cyklus mám 27 dňový, posledná ms bola 2. 10., čiže ak to správne počítam tak plodné dni by som mala mať od 10. 10. do 16. 10., ovulácia by mala byť 15. 10. Styk sme mali 13, 14, 16... teraz mám druhy deň po ovulácii a bolia ma prsia a mám výtok priehľadný, to som mala aj počas plodných dni a slabé pobolievanie v podbrušku.

Len stále rozmýšľam, či som to dobre vyrátala tie plodne dni?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

dobre ste vypočítali Vaše plodné dni. Nezabúdajte však, že občas môže dojsť k posunu ovulácie a prebehne neskôr ako bežne. Preto sa doporučuje mať pohlavný styk vrámci celého cyklu 2-3x týždenne.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník