Zmizne po pôrode zelený výtok?

Zodpovedané
17. júl 2022

Dobrý deň prajem,

chcela by som sa opýtať, som v 38. týždni tehotenstva a mávam už dlhšiu dobu taký hrudkovitý žlto-zelený výtok. Bola som už viackrát liečená antibiotikami ako je Macmiror alebo Polygynax ale žiaľ vždy sa mi to vrátilo. Po dobratí antibiotík som vždy brala aj rôzne probiotiká a robila výplachy, no bez úspechu. Môjmu priateľovi je to nepríjemné, pretože keď máme sex, tak vždy má výtok aj na penise. Prestali sme so sexom.

Myslíte si, že po pôrode mi to zmizne?

Ďakujem za odpoveď. Pekný deň.

Dobrý deň,

počas tehotenstva sú obmedzené možnosti liečby. A po pôrode sa toho môže viac zmeniť.

Vydržte a stav sa po pôrode definítívne dorieši. Po odbere kultivácie gynekológ nasadí cielenú liečbu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník