Znamená hrčka v prsníku mliečnu žľazu?

Zodpovedané
26. nov 2021

Dobrý deň,

mám trojmesačnú dojčenú dcérku, ktorá dostáva aj umelé mlieko. A to preto, lebo je stále hladná. Od začiatku preferuje môj pravý prsník. Narodila sa skôr a nevedela sa prisať na ľavý prsník. Teraz som si objavila v ľavom prsníku hrčku. Je nebolestivá, ale dobre hmatateľná.

Môže to byť mliečna žľaza?

Pred otehotnením som mala hormonálnu liečbu kvôli umelému oplodneniu.

Môže to spolu súvisieť?

Ďakujem

Dobrý deň,

s hormonálnou liečbou to nesúvisí. Pôjde pravdepodobne o upchatý mliekovod. Dajte si teplú sprchu. Následne skúste hrčku rozmasírovať a prsník dôkladne odsať.

Malo by to pomôcť.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník