Znamená vodnatý výtok v 20. týždni odtok plodovej vody?

Zodpovedané
18. feb 2022

Dobrý deň,

som v 20. týždni a pred tromi týždňami som mala silné menštruačné bolesti. Často som sa cítila mokro. Lekár mi dal progesterón a Magnerot. Zobral mi výter z pošvy, ktorý bol negatívny na infekcie. Krčok ok, bola som zatvorená.

Dnes mi robil lekár ultrazvuk, bábätko je v poriadku. Krčok mi kontroloval pomocou ultrazvuku len cez brucho. Vraj ok. Stále mávam menštruačné bolesti a vodnaty výtok.

Môže ísť o odtok plodovej vody?

Videl by to lekár na ultrazvuku, že plodovej vody je pomenej a odteká?

Už som prišla o jedno dieťa v 20. týždni, tak sa bojím všetkého. Dôvod neznámy. Pravdepodobne deficit proteínu S. Teraz si pichám Clexane.

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne pôjde o bežný vodnatý výtok počas tehotenstva.

Pokiaľ si ale chcete byť istá, založte si bezfarebnú vložku (ideálne pôrodnícku) a behnite na pohotovosť. Tam Vám jednoduchým obliatím vložky Temesváryho činidlom potvrdia, alebo vylúčia odtok plodovej vody.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník