Aký kočík vybrať pre dieťa, ktoré sa narodí vo februári a bude vhodný aj na dedinu a aj do mesta?

Zodpovedané
11. okt 2021

Ahoj,

hľadám kočík pre bábätko, ktoré sa narodí začiatkom februára. Mala by to byť dvojkombinácia bez autosedačky, skôr niečo ľahšie aj na skladanie. Častejšie budem kočík nakladať do auta, tak nechcem nafukovacie kolesá. Mala by byť pripojiteľnosť adaptérmi na Cybex Aton 5. Chcem, aby športová časť sa dala napojiť na oba smery a cena do +-600 eur.

Po dlhom prezeraní internetu a príspevkov aj tu na MK, uvažujem nad týmito:
1. Noordi Sole Go - žiaľ, v predajni ho nemali vystavený takže neviem aký je naživo.
2. Baby Design BUENO - tento som naživo videla, ale takmer žiadne recenzie, len videá.
3. Dada Paradiso APUS.
4. Prípadne niečo zo značky Cybex (ale len verzie bez madla nad vaničkou), Bebetto (Bresso,Torino), Riko alebo Bexa.
5. Pôvodne som mala na výber aj Roan Bass Next, ale v poradni ho skôr neodporúčate, že je ťažší.

Aký je Tvoj názor?

Ďakujem

Ahoj,

všetky tvoje výbery sú dosť podobné funkčnými vlastnosťami a aj vzhľadovo.

Ak by som si mala vyberať z nich, tak ja osobne siahnem po Noordi Sole Go. A to hlavne pre použité materiály, vzhľad, funkčnosť kolies v teréne.

Noordi Sole

Tým nechcem povedať, že ostatné sú zlé. Nie sú fajn v pomere cena/výkon. Použité materiály konštrukcie, textílie, XXL striešky, kolesá vhodné aj do mierneho terénu.

Jediným mínusom u všetkých týchto modelov za mňa je nezložiteľnosť spolu s nasadenou športovou časťou. Ja osobne to preferujem a oceňujem hlavne, keď idem s malým sama do mesta autom. A šetrí to priestor v kufri auta 😉

Baby Design Bueno

Dada Paradiso Apus

Moje typy pre teba sú tieto:

Skús si pozrieť Riko Nesa. Oceníš jeho funkcionalitu a skladnosť. Je novinkou vydanou pre rok 2020. Je to moderný kombinovaný kočík robustnejších rozmerov určený aj do hrošieho terénu. Ten mu uľahčujú prejsť väčšie bezúdržbové - gumové kolesá, ako aj dvojitý systém odpruženia vzadu, pričom silu odpruženia si vieš regulovať. Okrem toho prináša moderný look so štýlovými melanž textíliami skombinovanými s lesklou koženkou.

Riko Nesa

Nakukni aj na Bexa Fresh. Jeho odpružené kolesá s gélom plnenými nízkoprofilovými pneumatikami poskytujú vysoký komfort jazdy porovnateľný s kolesami nafukovacími, avšak bez hrozby defektu. Kokosový matrac v priestrannej hlbokej vaničke môžeš pre staršie bábätko aj napolohovať. Plne otočná a polohovateľná je aj športová časť. Jej súčasťou je mäkká podložka.

Bexa Fresh

Alebo si ešte pozri modely Cybex Balios S a Cybex Balios M. Sú funkčné, priestranné, skladné.

Cybex Balios S

Cybex Balios M

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a môj login, aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally