Aký športovy kočík od 5 mesiacov - nekorýtko, odpružený, do terénu, ale skladný do auta?

Zodpovedané
27. apr 2020

Hľadám športovy kočiar, kde môže byť už 5 mesačne bábo. Aby bol odpružený, otočný v oboch smeroch, mal veľkú striešku, poloha do ľahu, nie korýtkove sedenie. Bývame na dedine, čiže dobrý do terénu, ale na druhej strane, aby bol aj skladný do auta.

Ďakujeme

Ahoj,

treba sa zamyslieť nad tým, že chceš kočík odpružený, otočný, ale zároveň skladný. To sú v podstate opozitné veci, lebo čím terénnejší, tým väčší bude, a preto by som počítala s nejakým kompromisom. Nie úplne terénny/hojdavo odpružený a skladnejší v rámci možností, alebo potom terénnejší a menej skladný. Plus teda s kvalitou ide hore aj cena.

Navrhla by som najprv Emmaljunga NXT60 F. To je extra kvalitný, aj keď menší kočík a rovným ľahom a celkovo extra priestranným sedadlom, úplne vhodný aj na horší terén.

Emmaljunga NXT60 Flat

Ďalej uvediem malý, ale aj na nerovnostiach šikovný Jané Kendo. Strieška je ale taká priemerná, pre viac tienenia by som pridala uni clonu.

Jané Kendo

Potom pridám tiež Gesslein FX4 Classic.

Gesslein FX4 Classic

Menej skladný, ale veľmi fajn by bol aj Britax Smile III. Nezabudni, že ak bude malý príliš navoľno v sedáku, dá sa to vždy vyriešiť vymedzovacou - zmenšujúcou vložkou.

Britax Smile III

A naopak, ak by terénnosť/odpruženie vedeli byť kompromisom, kúpila by som niečo ľahké ako Valco Snap Ultra Trend plus nafukovacie kolesá Sport.

Valco Baby Snap 4 Ultra Trend

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli