Aký športový kočík pre 14 mesačnú dcérku, ktorá nemá rada kočíkovanie?

Zodpovedané
20. okt 2021

Ahoj,

14 mesačná dcéra sa vozí na Jané Crosswalk R. Celkovo je drobnejšia. Od narodenia nie je fanúšik kočíka a teraz, keď už chodí, tak ho používame ako doprovodné vozidlo počas únavy. S kočíkom som maximálne spokojná, ale hľadám niečo menšie.

Jané je dosť veľký na tlačenie a popritom musím naháňať malú na odrážadle. Hľadám niečo menšie, šikovnejšie, čo prejde aj miernejší terén. V kočíku nespáva, tak netrvám na úplnom ľahu, nenosím ho po schodoch tak ani váha nerozhoduje. Ocením skôr ľahké ovládanie a pohodovú jazdu ako mal Jané.

Zvažujem Valco Trend Sport 4, ale trochu ma odrádzajú nafukovacie kolesá kvôli defektom a recenzie o vibrujúcich kolesách.

Alebo mám ísť do Thule Sping?

Nebránim sa ani inému odporúčaniu.

Ďakujem

Ahoj,

v tvojom prípade neviem, či Ti výmena kočíka pomôže. Možno si dcérka rovný ľah zamiluje.

Dobrým modelom pre teba je Britax B-Agile 4 Plus. Je priestranný aj pre väčšie dieťa. XXL strieška, kolesá s odpružením prejdú aj horší terén. Má ľahké jednoručné skladanie a nastavenie chrbtovej opierky je výhodou. Plus samozrejme ľahká manipulácia počas jazdy.

Britax B-Agile 4 Plus

Skvelým pomocníkom by bol aj Hauck Lift Up 4, ktorý je ľahký. Dokážeš ho zložiť jednoduchým zdvihnutím za popruh na sedadle. Bol dostupný aj v trojkolesovej verzii ako Hauck Lift Up 3. Sedák je dostatočne široký a vďaka vysokej nosnosti zvládne aj väčšie dieťa.

Hauck Lift Up 4

Hauck Lift Up 3

Určite si pozri aj model Petite&Mars Street+ Oak. Mohol by zaujať priestorom, skladnosťou a ľahkou manipuláciou.

Petite&Mars Street+ Oak 2021

A ako posledný samozrejme Thule Spring. Je skladný, ľahký, maximálne ovládateľný, priestranný a dizajnový.

Thule Spring

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kočikopédiu a môj login (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally