Aký súrodenecký kočík pre deti, medzi ktorými je rozdiel 17 mesiacov?

Zodpovedané
2. aug 2022

Ahoj,

medzi deťmi máme rozdiel 17 mesiacov, staršia sa ešte stále rada vozí.

Hľadáme súrodenecký kočík, ktorý bude spĺňať naše požiadavky:

  • ľahkosť,
  • spratnosť (bývame na 4. poschodí bez výťahu, takže je to nutnosť nejako rýchlo deti usadiť uložiť do kočíka),
  • vanička musí byť pre mladšie dostatočne veľká, keďže to bude septembrové dieťa (až sa zmestí fusak s dieťaťom),
  • športová časť tiež asi rozumná vzhľadom na to, že staršia porastie nech sa vmestí aspoň do 2,5 - 3 rokov, zatiaľ je veľmi drobná,
  • sedadlá za sebou, príde mi to jednoduchšie na manévrovanie napr. v obchode, buse.

Pozerala som Easywalker Harvey2, ale podľa recenzií je s fusakom do 4. mesiaca vanička použiteľná. Potom Joolz Geo Duo.

Aký je rozdiel medzi Joolz Geo a Geo 2?

Kočík je obrovský.

Existuje ešte nejaká alternatíva?

Išla by som po bazárových drahších radšej ako pri prvom.

Ďakujem

Ahoj,

v prvom rade pekný výber kočíkov, problémom je ich nízka nosnosť. Síce vo verzií pre jedno dieťa majú nosnosť sedadla od 15 - 22 kg, ale nosnosť vo verzií Twin (pre dve deti) je už iba 15 kg na jedno sedadlo. Táto nosnosť je udaná výrobcom a nesmie sa prekračovať. Je to nebezpečné!

Na kočíky Easywalker Harvey2 a Joolz Geo2 nepozeraj. Sú krásne, ale pre Teba nevhodné. A už vôbec nie, ak uvažujeme, že v nich chceš voziť 2,5 - 3-ročné dieťa.

Ale tu sú možnosti. Na podobnú otázku som nedávno odpovedala. Tebe, by som z nej určite odporúčala ľahšie súrodenecké kočíky. Skús si ju prečítať.

Pozri si kočíky Cybex Gazelle S, Uppababy Vista V2 alebo Thule Sleek. Sú to kočíky s vysokou nosnosťou na obidve deti. A nájdeš ich aj v bazári. Určite je lepšie kúpiť kvalitný bazárový kočík ako nový a nekvalitný.

Pozri si aj naše MK video: „Čo je dôležité pri výbere kočíka pre dvojičky či súrodencov?"

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally