Autosedačka pre desaťmesačnú, v smere jazdy, s isofixom, do 150 eur

Zodpovedané
17. dec 2019

Ahoj,

chcela by som sa poradiť ohľadom sedačky. Chcela by som v smere jazdy, pre 10mesačnú dcérku, s isofixom... Viem, že je bezpečnejšie proti smeru, lenže ona mi tak nechce sedieť... Bez pultíku, tak cca do 150e - vedela by si o niečom?

Ďakujem vopred 🙂

Ahoj,

pre 10 mesačnú by naozaj bolo vhodnejšie mať sedačku proti smeru. Viem, uvedomuješ si to a asi to nechceš počuť, ale nedá mi to nepovedať, lebo je to pravda.

Ak tak nechce byť napr. vo vajíčku, možno by nejaká autosedačka, čo je položená riadne vysoko pomohla a nevadila, ani keby bola v protismere - taká Römer First Class Plus, Maxi-Cosi Opal či Milofix či iný otočný model, hoc i bazárová by mohla pomôcť. Stále to nie je lacná záležitosť, takže rozumiem, ak s takouto možnosťou nie si ok.

Fisrt Class Plus však odporučím tak či tak - a skúsila by som ju v protismere. A ak nič, tak potom otočila do smeru. Zoženieš už okolo 165, čo je blízko tvojmu rozpočtu a máš kvalitnú autosedačku.

Ak teda pokračujeme k autosedačkám 9 - 18 kg, teda vpred smerujúcimi, vyberaj bezpečnú - Maxi-Cosi Priori SPS či Britax Römer King, či lacnejšia Eclipse by šli. Do takejto sedačky by som ale ja osobne nedávala dieťa, čo ešte samo, bez pomoci nesedí a neposadí sa. To už potom radšej plač v protismere, aspoň za mňa - plač škodí menej ako deformovanie chrbtice.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli