Hlboký kočík - ľahký a do terénu (denne 200 m štrku tam a naspäť)

Zodpovedané
28. jan 2021

Ahoj Eli,

cakame druhe babatko, ktore pride na svet v juni. Starsi syn ma 1 rok a stale sa vozi na sportovom kociku, preto potrebujeme kupit pre druhe babo dalsi. Vedela by si mi odporucit lahky, spratny kocik, ktory zvladne denno denne chodenie po strkovej 200m ceste tam aj naspat? Neradi by sme 15 kg kocik. Pre starsieho mame Bumbleride Indie, ktory je skvely, ale uz sa zrejme neda kupit a vanicka sa mi nezda prilis vyhovujuca na leto.

Dakujem pekne 🙂

Ahoj,

veľmi tu žiaľ neviem skĺbiť opozitné vlastnosti - ľahší, skladný kočík (hlboký či kombinovaný) a terén. Lebo denne tam a späť cez štrk je ťažký terén a dosť veľká námaha kočíka. Ato bude záťaž pre každý a pre nejaký ľahší skladnejší model o to viac.

Kočík, ktorý už máš, ak zvládal čo od neho požaduješ, bude asi jednou z tých naj volieb. Prečo nemať dva? Veď prezri bazáriky, ešte budeš aj ekologická - okrem toho, že ušetríš peniažky. Na bazáriku Bumbleride Indie vcelku býva.

Bumbleride Indie

Ak predsa len niečo iné, ľahšie, alebo proste len nové (o moc ľahšie by som pravdu povediac fakt nešla), stále by som ostávala pri trojkolkách.
Či už Baby Jogger City Elite.

Baby Jogger City Elite

Alebo TFK trojkolky. Sú ľahšie i ťažšie, ale úplne ľahké to nebude. Pri TFK-čoch vieš využiť aj Multi X vaničku prerobiteľnú na protismerné sedadlo na to dočasné prechodné obdobie medzi vaničkou a neotočným športovým kočíkom.

Prípadne niečo ako Mountain Buggy Urban Jungle.

Mountain Buggy Urban Jungle

A z tých naozaj ľahších a ešte ak by mal byť štvorkolka - niečo čo vie jazdiť aj na dvoch kolesách ako Bugaboo Fox.

Bugaboo Fox

Alebo Cybex Priam.

Cybex Priam 3

Prípadne, tak potom zvažovať modely, kde sú kolesá v jednej línii, alebo kde máš aj možnosť neotočných predných kolies/kolesa - napr. Casualplay LOOPi Allroad s vymeniteľnými nápravami.

Casualplay LOOPi Allroad

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli