Je kočík Zopa Quest vhodný na dlhodobé použitie?

Zodpovedané
30. aug 2021

Ahoj,

pre našu 8 mesačnú dcérku sme kúpili Zopa Quest. Teraz váži 7 300 g a meria 70 cm.

Je tento kočík vhodný pre dcérku aj do budúcna, alebo ho máme vrátiť?

Nemám v pláne kupovať ďalší kočiar.

Chceli sme, aby bol otočný a do 300 eur. Veľmi sa nám páči to, že je do 22 kg.

Ďakujem

Ahoj,

Zopa Quest je novinkou, veľa recenzií nenájdeš. Ja osobne som ešte nemala možnosť si ho odskúšať. A preto neviem uviesť, či ho máš vrátiť alebo nie.
Nerada radím druhým o kočíku, ktorý si sama neodskúšam.

Tu na MK som si pozrela recenzie iných mamičiek, ktoré ho majú odskúšané a sú vlastníčkami tohto modelu. Spomínajú pozitíva aj negatíva.

Preštudovala som si ho na stránke výrobcu, no dosť ma prekvapilo, že neuvádza maximálne zaťaženie na jedno dieťa, čo je veľmi dobrý orientačný bod. Zato predajcovia uvádzajú maximálne zaťaženie do 22 kg, ktoré uvádzaš aj ty.

Pozri si diskusie tu na MK a sama zhodnoť pozitíva a negatíva. A či si ho chceš nechať alebo ho vrátiť.

Aby som ti dala svoj názor, ktorý som nabrala s preštudovania recenzií a uvádzaných parametrov od výrobcu. Tak osobne si myslím, že ho budeš po čase meniť za väčší neotočný model. Aspoň z pohľadu parametrov chrbtovej opierky a ložnej časti. A už na fotke vidieť, že maličká je vysoká. Už teraz, keď sedí tak vyzerá, že za chvíľku jej bude akurát.

Držím palce pri rozhodovaní, budem rada ak sa ozveš ako si sa rozhodla.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally