Je športový kočík s korýtkovým sedením vhodná voľba pre dievčatko, ktoré je drobné?

Zodpovedané
28. júl 2022

Ahoj,

rada by som sa poradila ohľadom cenovo dostupného samostatného športového kočíka s korýtkovým sedením pre 1-ročné dieťa.

Aktuálne používame Recaro Citylife. Dcérka však už v kočíku nespí, iba chce všetko vidieť. Tento kočík je pre ňu príliš veľký, nevie sa tam pekne usadiť a sledovať. Malá je drobnejšej postavy, aktuálne má necelých 9 kg.

Uvažujem nad korýtkovým sedením.

Je to dobrý nápad?

Sú aj cenovo dostupnejšie kočíky?

Napr. Joolz je krásny, ale pre nás cenovo neprijateľný.

Ďakujem

Ahoj,

v prvom rade zdôrazňujem, že nechcem touto cestou rozprúdiť diskusie. Korýtko - áno alebo nie. Je o tom popísaných veľa diskusií a názorov. Dokonca samotní odborníci sa nevedia zhodnúť. Posuniem Ti čisto moju osobnú skúsenosť.

Korýtkový ľah je úplne normálny a dokonca pre mnohé deti pohodlnejší ľah. Nôžky dieťaťa sú trošku vyložené. Korýtko sa nazýva aj „ergonomickým sedením”. Pre deti s vrodeným refluxom je dokonca odporúčaný pediatrom.

Jediným problémom by mohlo byť to, že ak bábätko radšej správa na brušku, tak by sa mu korýtko nemuselo páčiť.

Ja mám tri deti. Ani jedno nemalo reflux. Pri všetkých som mala korýtkové kočíky. A sú zdravé, šťastné a nič sa im nestalo. Sedieť začali okolo 8. mesiaca. Do športovej časti vždy išli od 6. mesiacov, pretože boli veľký a vaničky zase malé. Pravidelne spali v športovom kočíku aj celý poobedný spánok. Pri cestovaní (3 až 6 hodín - s prestávkami na kávu) boli v autosedačke „vajíčku". To má podobný - korýtkový ľah.

Takže, utvor si svoj názor a nechaj sa viesť vlasným názorom. Pomoc je fajn, ale niekedy viac škodí ako pomôže. Sme matky a najlepšie vieme, čo je pre naše deti dobré.

Pozri si cenovo dostupný kočík Nuna Triv. Je to otočný a ľahký model. Má odpruženie všetkých štyroch kolies z tvrdenej gumy, vďaka ktorým hravo zvládne nerovnosti mesta. Maximálne zaťaženie sedadla je až 22 kg. Sedadlo je mäkko polstrované, takže dcérka sa v ňom bude cítiť pohodlne. Tento model je nekorýtkový s možnosťou úplného ľahu. Zložíš ho jednou rukou s nasadeným sedadlom v akomkoľvek smere. Dokonca po zložení samostatne stojí.

Podobný typ kočíka je Peg-Pérego Ypsi. Oproti Nuna je to korýtkový model. Má o čosi väčšie kolesá z tvrdenej gumy. Mínusom je výška teleskopickej rodičovskej rukoväte je maximálne - 102 cm, je skôr pre nižších rodičov. Mohol by ťa však zaujať.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally