Kočík - trojkombinácia. Ktorá má najväčšiu športovú časť? A aký je aj s preklápacou rukoväťou?

Zodpovedané
8. aug 2019

Ahoj,

chcem sa opýtať na kočik typu trojkombinácia. Ktorý z týchto kočíkov má najväčšiu športovú časť?

A aký je vhodný kočík s preklápacou rukoväťou od narodenia?

Ďakujem za odpovede. 😊😉

Ahoj,

ak hovoríme o kočíku typu trojkombinácii (zasa je ich na svete ozaj dosť), predpokladám, že myslím pre našu krajinu typické trojkombinácie poľského typu - typické pre veľkú, priestrannú, obvykle oválnu vaničku a častokrát slabšiu športovú časť, plus nejaké to vajíčko do trojky.

Z takýchto kočíkov ti ja osobne odporučím značku Bebetto, ktorý na typ majú športiaky dobre zmáknuté, t.j. dostatočne priestranné a funkčné. Modelmi, ktoré by som preferovala ja osobne, by bol asi najmä Bresso/ Tito/ Murano kvôli dvojitému systému odpruženia konštrukcie - ale aj ostatné, vrátane klasického a rokmi obľúbeného Nico sú úplne ok (športiaky sú riešené plus mínus rovnako).

Bebetto Bresso

Bebetto Tito

Bebetto Murano

Bebetto Nico

Okrem toho spomeniem aj Espiro Next Flow a ostatné z rady Next (ale pozor, sú to ťažšie kočíky, ako všeobecne tento typ býva), prípadne lacnejší Baby Design Lupo Comfort.

Espiro Next Flow

Baby Design Lupo Comfort

A z ľahších a k tomu ešte lacnejších určite stojí za zmienku Kinderkraft Prime 2019. Z ne-poľských určite kuk aj ABC Design Salsa 4.

Kinderkraft Prime 2019

ABC Design Salsa 4

Na čo by som ale rada upozornila je - autosedačka. Ku kombináciám je často dodávaný najjednoduchší, netestovaný model, “len aby bola”. Ja osobne by som si zakúpila keď tak dvojkombináciu, adaptéry typu Maxi-Cosi (takmer ku každému kočíku ich dnes už dostať, alebo sú niekedy aj automaticky dodávané v príslušenstve) a kvalitnú, testovanú autosedačku či už Maxi-Cosi, Joie, Cybex, Kiddy a pod. Viem, niektoré sú drahé, ale Joie ponúka dostupné ceny, plus je možnosťou aj kúpiť bazárovú po jednom dieťatku - využilo ju aj tak maximálne rok.

A k preklápacej rúčke - dnes ju má už len minimum kočíkov, k tomu - ak nehovoríme o dizajnovke Bugaboo Cameleon - hlavne starších, ťažkopádnych typov.
Plus - ovládanie po preklopení je omnoho, omnoho horšie, plus možnosť pokazenia sa sa hýbajúcim kĺbom zvyšuje. Na rozdiel toho odporúčam sa uspokojiť s otočným typom sedadla a zamerať sa na tú kvalitnú športovú časť.

Bugaboo Cameleon 3

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli