Kombi kočík pre nepočujúcu maminku do 900e: ľahký, no aj na nerovnosti - a čo budem ovládať jednoručne, keďže mám amstaffa

Zodpovedané
7. okt 2020

Dobrý deň,

budem prvorodička, od narodenia nepočujúca. Mimi sa mi narodí v marci/apríli 2021. Chcela by som si od vás nechať poradiť vhodný kočík. Pre mňa cenový strop je cca 900€, preferujem trojkombináciu. Bývam v meste, v oblasti pri rodinných domoch, kde sú hrbolaté cesty/chodníky, prípadne niekoľko prekážok, tak nechcem malé, ani umelé kolesá, nafukovacie tiež nie. Bývam v budove bez výťahu na 4. poschodí, čiže kočík budem nechávať v kočíkárni v podzemí (po schodoch), asi bude treba ľahký. Vlastním silné plemeno psa - amstaff, takže potrebujem kočík, ktorý sa ľahko ovláda jednou rukou, aby som mohla druhou rukou venčiť psa. Máme auto typu sedan, nech viete, aby nebol problém uložiť do kufra. Cestujeme za rodinami 3-5 hodín autom. Autosedačka by mohla byť polohovateľná kvôli bábätku.

Viete, prosím, o niečom takom približne? Modlím sa za to 🙏🏻
Ďakujem moc pekne.

Ahoj,

začnem od konca, a to autosedačkou. Ak by si potrebovala na tak dlhé cesty vhodnú polohovateľnú autosedačku, nerieš ju automaticky ako súčasť trojkombinácie. Ideálne ju kúp osobitne.

Dve, ktoré odporučím, sedia obe na adaptéry typu Maxi-Cosi: Joie i-Level, alebo Kiddy Evolution Pro. Ako jediné dve, aj z tých polohovateľných, vieš dať do ľahu aj počas cesty v aute (napr. Cybex sa polohuje len ak je nakliknutá na konštrukcii kočíka). Takže skladanie tvojej trojkombi by som začala odtiaľto - so správnymi adaptérmi ju spáruješ s každým lepším kočíkom.

Pokračujeme ku zvyšným dvom dielom tvojej trojkombinácie. Tu navrhnem Gesslein FX4 Classic. Nie je najlacnejší. Keďže je u nás predávaný predovšetkým s vložnou vaničkou, znášanie a vynášanie bábätka bude o toľko jednoduchšie. Kočík necháš v kočikárni a vložnú vaničku zdvihneš za uchá a vynesieš aj s bábom v pohodlí domov. Okrem toho je to na svoj typ ľahší a pritom kvalitný kočík. Je to jedna z top volieb, do ktorej by som s najväčšou pravdepodobnosťou šla ja.

Gesslein FX4 Classic

Ak by zasa ovládateľnosť prišla na najprvšie miesto, niet veľmi nad Britax Go Big2. A aj keď ťažší, na ťahanie po schodoch v zloženom stave vhodný je, plus ovláda sa jedným prstom. To je obrovská výhoda najmä pri psíkovi. Na cestovanie ale nie je najideálnejší, pre čo by som ti ja osobne poradila zaobstarať si niečo malé k tomu + adaptéry - veď s polohovateľnou autosedačkou môžeš bábätko na návštevách u rodiny kočíkovať aj tak. A za to pohodlie to myslím si, stojí. Využiješ to nielen na to cestovanie, ale aj neskôr, keď už dieťatko bude staršie a aj chodiace, a bude ti stačiť len občasný kočík, nie veľký pevný odpružený. A aj k tomuto modelu (Go Big) vieš okrem klasickej kúpiť aj vaničku/tašku vložnú, ak ťa predchádzajúci nápad zaujal. Sú k nemu tiež dostupné voliteľné adaptéry typu Maxi-Cosi.

Britax Go Big2

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli