Kombinovaný kočík Dorjan Basic Comfort VIP 2020 - názor (terén: dedina s rovnými cestami a dlhé prechádzky v meste)?

Zodpovedané
12. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by spm sa opýtať ako prvorodička na tento kočík. Pri termíne pôrodu v júni. Bývame na dedine, kde je len rovná asfaltová cesta a na prechádzky budem chodiť aj do mesta. Hlavne na dlhé prechádzky. (https://www.svetkocikov.sk/kociky.dorjan/dorjan...)

Ahoj,

za mňa značka Dorjan celkovo znamená v prvom rade nízku cenu, to potom očakávaj aj pri prevedení.

Model Dorjan Basic Comfort VIP je dizajnovo vcelku podarený, najmä čo sa týka vaničkovej časti. Ale je ťažký, ale že fakt fakt ťažký - 16 kg je strašne moc a ak plánuješ z dediny autom chodiť do mesta. Po čase ťa z toho nakladania a vykladania (nespratného) kočíka pôjde roztrhnúť a časom ho vymeníš. Ďalej, látky a plasty sú skôr slabšie, veď na niečom sa musí šetriť, takže čo mám skúsenosti a vidím maminky, bojujú s blbnúcimi brzdami, polohovaním vo vaničke aj v športovej časti.

Dorjan Basic VIP

Fajn je, že aj športiak je skôr priestrannejší, čo u lacných poľských kombinácií nie vždy býva pravidlom, ale stále je to dosť opacha a taký trochu ťažkopádny. Ak si mimoriadne nenáročná, super silná a nevadí ti nakladať, plus kufor máte velikánsky, môže byť a budeš spokojná. Ale sama za seba poviem skôr nie a odporučím radšej niečo iné.

Aj tak okolo roka a pol dvoch vymeníš niečo za buginu alebo ľahký neotočný športiak. Dovtedy tým pádom stačí kombinácia s menším sedadlom, ale kvalitnejšia a funkčne príjemná - niečo na štýl Diono Quantum. Tento kočík by aspoň z môjho pohľadu mohol poslúžiť omnoho lepšie (a dokúpiš k tomu lepšiu sedačku, tie poľské prosím, aj keby si sa rozhodla pre Dorjan, nekupuj, nie sú kvalitné). Ja by som kúpila radšej 2v1 a po roku, roku a pol, keď už budeš vedieť, čo presne od športiaku chceš, vymenila za dobrý neotočný športiak. Ušetrené peniažky tak investuješ tam. A tiež si uľahčíš dovtedy život - do mesta brať ťažký tank je za mňa naozaj nedobrý nápad, ktorý, ako som videla mnohé mnohé maminy, s najväčšou pravdepodobnosťou oľutuješ.

Diono Quantum

A ak predsa len chceš a musíš mať oddelenú vaničku, odporučím radšej ľahšieho a kompaktnejšieho poliaka s lepším sedákom - Espiro Only.

Espiro Only 2020

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli