Ktorý ľahký golfáč pre dvojičky?

Zodpovedané
28. sep 2018

Dobrý deň,
potrebovala by som pohodlný a ľahký golfový kočík pre 16 mesačné dvojičky, alebo dva samostatné spojiteľné spojkou. Potrebujem tie kočíky skladať do auta Kia Ceed, teda bežného kufra. Musia sa skladať jednoducho, nakoľko musím ponakladať deti aj ostatné veci do auta a ešte aj zložiť kočík. Kočík by mal uniesť deti do cca 20kg každé a plánujeme ho používať na krátke trasy. Cena by mala byť do 80 € jeden. Na šírke kočíkov nezáleží, pokiaľ sa dajú rozpojiť na samostatné. Veľmi pekne ďakujem za radu.

Ahoj,

ja osobne nie som za golfáče spojené spojkou -je to labilné, škriabe to ich povrch a tiež to pôsobí lacno. Dnes je na trhu naozaj veľa možností, čo sa dvojmiestnych športiakov a golfáčov týka, takže podľa môjho názoru už nie je nutné takéto “provizórne” riešenie.

Ak správne rozumiem, rozpočet na kompletný kočík pre obe deti je cca 160 eur. Z tejto nižšej cenovej kategórie by som popremýšľala aj o bazárovom riešení - niekedy sa predsa len oplatí hoci použitý, ale kvalitnejší model.

Napríklad golfáče Maclaren Twin Techno či Twin Triumph sú kvalitné aj po odvození “jednej várky” detí 🙂 Za myšlienku stojí aj golfový dvojkočík Inglesina Twin Swift, Peg-Pérego Plinko Mini Twin alebo Maxi-Cosi Dana For2.

Maclaren Twin Techno

Maclaren Twin Triumph

Inglesina Twin Swift

Peg-Pérego Pliko Mini Twin

Maxi-Cosi Dana For2

Veselou a pomerne praktickou možnosťou sú aj modely Supa Dupa či Supa Dupa Go od britskej Cosatto, ktoré sa z bazáru oplatia podstatne viac.

Cosatto Supa Dupa

Cosatto Supa Dupa Go

Zo športových bazárových modelov určite zváž aj Valco Snap Duo, Baby Jogger City Mini Double či Baby Jogger City Mini GT Double. Spĺňajú aj nosnosť a zachovávajú si tiež dobrú predajnú hodnotu aj po dopoužívaní.

Valco Baby Snap Duo

Baby Jogger City Mini Double

Baby Jogger City Mini GT Double

Novým cenovo dostupným dvojkočíkom je napríklad Joie Aire Twin. Nosnosť je udávaná 15 kg/dieťa. Je to bežná norma a veľmi by som sa jej nebála.

Joie Aire Twin

Trošku drahšou, no nie predraženou a pritom dostatočne priestrannou možnosťou je aj Koelstra Simba Twin - jeho cena sa pohybuje okolo 250 eur za nový. Za podobnú cenu zoženieš aj ultraskladný dvojkočík Britax Holiday Double - ak oželieš polohovanie chrbta, je naozaj praktický na krátke pochôdzky.

Koelstra Simba Twin T4

Britax Holiday Double

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli